BUTY

Klient ma obowiązek dokładnego sprawdzenia jakości kupowanego obuwia.
Reklamacji podlegają wady obuwia, powstałe z winy producenta z wyjątkiem wad o których kupujący wiedział w chwili zawarcia umowy w obuwiu nie zużytym.
Obuwie do reklamacji przyjmowane jest czyste i za okazaniem dowodu sprzedaży.
Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres Budosprzęt sp. z o.o. ul. Siemianowicka 105c 41-902 Bytom. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę zakupu oraz opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia.

Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy w ciągu 14 dniu od złożenia reklamacji, a jeśli będzie to już niemożliwe (np. z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.
Obuwie jest objęte 6-cio miesięcznym okresem gwarancji.

REKLAMACJI NIE PODLEGA:

 • obuwie z wadami jawnymi, widoczne w dniu zakupu, o których kupujący wiedział (art. 7 ustawy z dnia 27.VII.2002 r. O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego Dz.U. Nr 141, poz. 1176),
 • obuwie posiadające uszkodzenia mechaniczne (obicia, otarcia, inne uszkodzenia mechaniczne oraz niewłaściwe dopasowanie obuwia do stopy), a także uszkodzenia mechaniczne zamków błyskawicznych, gum, lycry i elementów ozdobnych,
 • wygoda obuwia,
 • odbarwienie się wnętrza obuwia wykonanego ze skór naturalnych pod wpływem potu lub mocnego przemoczenia,
 • brak lub nieprawidłowa konserwacja obuwia,
 • naturalne zużycie się obuwia.


ODZIEŻ

Klient ma obowiązek dokładnego sprawdzenia jakości kupowanej odzieży.
Reklamacji podlegają wady odzieży, powstałe z winy producenta z wyjątkiem wad o których kupujący wiedział w chwili zawarcia umowy.
Odzież do reklamacji przyjmowana jest czysta i za okazaniem dowodu sprzedaży.
Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres Budosprzęt sp. z o.o. ul. Siemianowicka 105c 41-902 Bytom. Koszty związane z odesłaniem towaru sklep zwraca niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę zakupu oraz opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy w ciągu 14 dniu od złożenia reklamacji, a jeśli będzie to już niemożliwe (np. z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.

REKLAMACJI NIE PODLEGA:

 • odzież z wadami jawnymi, widoczne w dniu zakupu, o których kupujący wiedział (art. 7 ustawy z dnia 27.VII.2002 r. O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego Dz.U. Nr 141, poz. 1176),
 • odzież posiadającą uszkodzenia mechaniczne (wydarcia, otarcia, inne uszkodzenia mechaniczne oraz niewłaściwe dopasowanie odzieży), a także uszkodzenia mechaniczne zamków błyskawicznych, gum, lycry i elementów ozdobnych,
 • wygoda odzieży,
 • brak lub nieprawidłowa konserwacja odzieży,
 • naturalne zużycie się odzieży.


Postanowienia końcowe

Podstawą uwzględnienia reklamacji jest odesłanie towaru wraz z wypełnionym ZGŁOSZENIEM reklamacyjnym.

Podstawa prawna reklamacji: art. 556, 557, 560, 653, 568 Kodeksu Cywilnego oraz ustawa z dnia 27.VII.2002 r. O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego Dz.U. Nr 141, poz. 1176.